O nás

Jsme tým technologických nadšenců, kteří sdílí společnou vášeň pro inovace a které naplňuje vyhledávat nejzajímavější příležitosti v oblasti disruptivních technologií.

Trh digitálních aktiv zaznamenal obrovský boom, který přinesl tisíce nových projektů. Bohužel však velká řada z nich nestála na pevných základech a pro investora, který perfektně nezná tento trh a technologie, je tak strašně obtížné dělat kvalifikovaná rozhodnutí.

Tyto projekty postavené pouze za účelem zisku tak za sebou nechaly řadu poškozených investorů. A odčerpaly prostředky, které by jinak mohli být vynaloženy na vývoj prospěšných projektů pryč z tohoto segmentu. Tento stav potom vrhá špatné světlo na celé odvětví, které je postavené na technologiích, jejichž hlavní přidaná hodnota je mimo jiné transparentnost, důvěryhodnost a svoboda.

Na druhé straně však tento trh přináší řadu inovací a potenciál ke zhodnocení investic jako žádný jiný. V současné době boj centrálních bank s inflací vedl ke zvyšování úrokových sazeb, a tím ke zhoršení podmínek externího financování. To způsobilo výrazný pokles cen a pročištění trhu digitálních aktiv od nadměrného množství spekulativního kapitálu.

Tato situace nás přivedla k myšlence postavit fond, jehož hlavním cílem bude pomoci investorům využít příležitostí trhu digitálních aktiv naplno. A současně pomoci celému odvětví tím, že díky našemu know-how a metodice hodnocení jednotlivých projektů budou naše investice vždy směřovány do projektů, které mají smysl. Tím podpoříme rozvoj technologií, které mohou přinést zlepšení života nás všech.

Tuto myšlenku jsme zhmotnili v podobě alternativního investičního fondu Apollo Ventures, kde kombinujeme naše zkušenosti z businessu, dlouholetého působení na trhu digitálních aktiv, investic, start-upů až po realizací projektů v oblasti výzkumu a vývoje.
Ve všech těchto oblastech jsme vždy dosáhli stanovených cílů a uděláme maximum proto, aby tomu tak bylo i v případě Apollo Ventures, kde spravujeme také naše vlastní peníze, což nás motivuje, dělat vždy ta nejlepší rozhodnutí.

Blockchain je největší příležitost současnosti, pojďme ji společně využít naplno.

Klíčoví lidé

Jakub Helešic
Jakub Helešic
Director
Přečíst bio
Tomáš Pacalt
Tomáš Pacalt
Fund manager
Přečíst bio
Roman Panuška
Roman Panuška
Fund manager
Přečíst bio

“Kdy jindy začít nakupovat ty nejatraktivnější projekty, než když jsou ve výprodeji.”

Jakub Helešic, Director